Možnosti získávání informací o změnách a mimořádnostech v PID

Převzato z mailového časopisu Téčko:

Autor: Michal Jelínek:

Návštěvníci a obyvatelé Prahy mohli dlouhodobě využívat skvělou službu systému PID (Pražské integrované dopravy), a to rozesílání novinek tohoto dopravního systému e-mailem. Po registraci uživatelům chodily zprávy s mnoha informacemi, zejména o plánovaných výlukách. Zrakově postižený uživatel tak měl potřebné informace ve své e‑mailové schránce.

Systém PID se však neustále rozrůstá a přibírá k Praze i další vlastní či středočeské okresy, důsledkem čehož množství informací narostlo do takové míry, že bylo rozhodnuto e-mailové rozesílání informací o plánovaných výlukách ukončit.

Bohužel odběratelům o tom nepřišla žádná zpráva. Novinky sice chodí dál, ale neobsahují již informace o výlukách, které jsou pro mnohé nejzásadnější.

V minulosti jsme již s PID kvůli určitému problému s rozesíláním novinek komunikovali, proto jsme se na stejného člověka obrátili i tentokrát. Důvod této změny nám osvětlil. Na štěstí ne jen to, ale nabídl i alternativy, jak se k informacím pohodlně dostat i nadále.

Možností je celá řada:

  • Využívat aplikaci PID Lítačka pro iOS či Android, kde jsou informace k výlukám a mimořádnostem dostupné na panelu „Další“ v sekci „Změny“.
  • Navštívit web www.pid.cz a zde zvolit odkaz Změny v dopravě.-
  • Provést registraci či se přihlásit na www.pid.cz/profil a aktivovat si zasílání informací e-mailem ke konkrétní lince. (poznámka Miloš: oproti Téčku: zkoušel jsem a nastavení je z klávwesnice a s  pomnocí NVDA dostupné – pomalejší odezva při přidávání linky, není možné si nastavit Zastávku. Nohužel žádné maily systém neposílá.
  • Přihlásit si odběr RSS kanálu do vaší čtečky pomocí adresy https://pid.cz/feed/rss-vyluky/. Tato možnost je pravděpodobně nejpohodlnější. (poznámka Miloš: používám RSS FeedReader jako rozšíření prohlížeče Chrome)
  • Miloš: v profilu na webu www.dpp.cz si přihlašte zasílání změn a novinek (https://www.dpp.cz/muj-ucet/odber-novinek-dpp). Spolehlivé, ale někdy padá do SPAM koše.

Připomínáme možnost přihlásit se k odběru e-mailové konference Phainfo, kde se informace o nejzásadnějších výlukách v pražské dopravě také objevují.

Autor: Michal Jelínek

Doplnil a redigoval Miloš

TÉČKO – magazín o technice zrakově postiženým na míru
Připravuje redakce časopisu Zora.
Redakce: Krakovská 21, 110 00 Praha 1, tel: 221 462 472, zora@sons.cz
Šéfredaktorka: Daniela Thampy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *