Pozvánka na 1. ročník Cestovatelského festivalu zrakově postižených v Olomouci 5. října 2019

Vážení přátelé!

Přijměte pozvání na první ročník Cestovatelského festivalu pořádaného Aktiv klubem SONS ČR. Jeho hlavním partnerem a sponzorem se stala firma SYMBIO Access devices s.r.o. Klub vznikl letos v březnu a jako jeden z hlavních cílů si vytyčil uspořádání festivalu zrakově postižených cestovatelů. Vše už má konkrétní obrysy. A slib, který jsme sami sobě, ale především členům klubu dali, bude opravdu splněn. Za laskavé podpory sponzorů, mecenášů a přátel nejen z řad kolegů z naší organizace SONS se daří festival naplánovat a uspořádat na opravdu vysoké úrovni. O tom svědčí i účast renomovaných cestovatelů, kterým je například Karel Wolf – ředitel festivalu Kolem světa. Karel Wolf se sice vymyká dramaturgii festivalu, jelikož sám není zrakově hendikepovaný, ale jeho účast je třešničkou na dortu a dárkem pro členy Aktiv klubu. Neméně důležitá jména jsou pak např. Jan Říha, Zuzana Habáňová a Kateřina Kavalírová. Na festivalu se pak můžete také těšit na kompletní servis stravování z Olomoucké firmy Vega menu a v neposlední řadě taky na kávu ze všech koutů světa. O tu se postará pražírna kávy z Otrokovic Fiery bean. Festival se uskuteční dne

v sobotu 5. 10. 2019 od 10:00 do 18:00 v Domě armády v Olomouci.

Sál má kapacitu až 130 osob a my pevně věříme, že se nám jej podaří naplnit a vám všem tak zprostředkovat perfektní atmosféru a zážitek. Pokud se na festival rozhodnete vydat a budete chtít zajistit stravu a místo v sále, napište na email zeleznik@sons.cz . V případě skupiny osob stačí, aby její zástupce oznámil počet osob a jejich jména. Členové klubu budou mít vstup zdarma. Ti, jenž členy dosud nejsou, budou na místě platit vstupné 100 Kč. Každá vstupenka bude zařazena do slosování o velmi zajímavé věcné ceny, které věnují firmy Symbio a firma Azub. Dům armády se nachází v dobré lokalitě sjízdné MHD a to tramvajovými linkami 2, 3, 4 a 6. Vystupovat je pak vhodné na zastávce U dómu. informace o festivalu:

 

Program festivalu:

10:00 – 10:50 Honza Říha – Od prvního lezení po expedici na Aconcaguu

10:50 – 11:10 Svačina

11:10 – 12:00 Daniela Hladíková – O životě v Indii

12:10 – 13:00 Pavel Dostál – Jak cestuje digitální nomád

13:00 – 14:00 Oběd

14:00 – 14:50 Karel Wolf – Co všechno se na cestách může pokazit

15:00 – 15:50 Kateřina Kavalírová – Dobrovolníci v krajině gejzírů a sopek

15:50 – 16:10 Svačina

16:10 – 17:00 Petr kopřiva + Veronika Kopřivová – Vlakem z Prahy k Pacifiku a ještě kousek dál. O cestování po ruské železnici.

17:00 – 17:50 Zuzana Habáňová – S bílou holí do nejdrsnějších koutů světa.

17:50 – Večeře

 

Těšíme se na setkání s vámi.

Za klubovou radu, Vojtěch Železník – předseda Aktiv klubu. zeleznik@sons.cz

 

Zúčastnil jsem se již dvou podobných akcí, které se konaly v minulých letech v Liberci, kde festival organizoval Jířa Pikeš a mohu jen doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *