Flora – stanice metra A a okolí

Stanice Flora leží pod Vinohradskou ulici na rozhraní Žižkova (na sever), Vinohrad (na východ a západ) a Vršovice (na jih). Z vestibulu stanice se můžete dostat přímo do Obchodního centra Atrium Flora, kde je i multikino Cimena City Flora. Stanice slouží i jako důležitý přestupní dopravní uzel mezi metrem, tramvajemi, které kopírují Vinohradskou ulici a nebo jedou směrem k Vinohradské vodárně a na Francouzskou ulici nebo Náměstí Míru. Blízko jsou i Olšanské hřbitovy a hlavně vinohradsko-žižkovská zástavba a oblast Bezovky.

Plánek stanice metra z PDF souboru ze stránek DPP:

Křižovatka ulic Vinohradská – Jičínská, obchodní dům Atrium Flora

Na nástupišti je akustický majáček a oznámení směru eskalátoru.

V prostorách nástupiště jsou zvýrazněny bezpečnostní pásy a ve stanici nejsou vodící linie.

Nástupiště má koleje po stranách a je to nástupiště s prostupy. Stanice je trojlodní. Poměrně tmavá – vínově červené a šedé obložení.

Z nástupiště je výstup na jednom konci a to při příjezdu z centra vpředu, při příjezdu od Depa Hostivař a Želivského vzadu.

Do vestibulu se lze dostat přes eskalátory.

Vestibul stanice je pod úrovní ulice. Za prvními eskalátory je možný přímý vstup do suterénu obchodního centra Atrium Flora (plánek s obchody za vchodem z metra). Vlevo se vchází do podchodu u světelné křižovatky Vinohradská – Jičínská.

Tato stanice nemá výtah. Na stanici jsou veřejná WC.

Z výstupu horního vestibulu metra vlevo k tramvajím. Bližší výstup vlevo k tramvajím:

10 Sídliště Řepy

11 Spořilov,

13 Čechovo náměstí

16 Kotlářka

O jeden východ dál také vlevo z podchodu:

10 Sídliště Ďáblice

11 Spojovací

13 a 15 Olšanské hřbitovy (obratiště tramvají)

16 Ústřední dílny DP

Další východ vlevo vás zavede na Vinohradskou ulici ve směru z centra k náměstí Jiřího z Lobkovic (obratiště tramvají u Olšanských hřbitovů. Výstup do domu.

Pokud vyjdete z vestibulu metra a dáte se doleva a stále rovně přijdete k východu po pevných schodech do Jičínské ulice. Touto ulicí pokračuje tramvaj do oblouku vpravo do Korunní ulice. Vy jdete po levé straně Jičínské ulice do domu. Jsou zde Alzaboxy.

 

Výstup z tramvaje:

z centra dozadu do podchodu, vpravo podchodem k vstupu do metra – horní vestibul, vpravo eskalátory dolů na nástupiště, vlevo do centra, vpravo na Želivského a Depo Hostivař. Od tramvají od Želivského schody do podchodu u označníku tramvaje, tedy ve předu, jinak stejná trasa.

 

AUTOBUSY

K zastávce busů směr Olšanské náměstí

východem z metra do ulice Jičínská – z vestibulu pod úhlem 45 stupňů tedy mírně vpravo a vpřed k pevnému schodišti a na chodníku o 180 stupňů doprava pár kroků dolů:

136 Žižkov – Harfa – Vysočanská – sídliště Ďáblice

175 Florenc

K zastávce autobusů do protějšího směru – ve směru Orionka – se původně muselo přes světelnou křižovatku, což je určitě bezpečnější trasa, ale nedávno jsem tudy projížděl a všiml si, že je mezi zastávkami přes ulici vyznačený přechod, samozřejmě bez světelné signalizace, ale přesto přechod – pokud byste přece jen chtěli jí přes přechod se světlenou signalizací, pokud vyjdete tímto východem z podchodu u metra, tak pokračujete ve směru schodiště na křižovatku, přejdete Jičínskou, po které jste právě šli, tedy na přechod doprava přes ulici a vrátíte se asi do míst, kde jste vystoupili z metra, tj. vpravo.

136 Jižní Město

175 Háje

 

PŘI PŘÍJEZDU AUTOBUSEM

pokud přijedete busem 136 nebo 175 půjdete nahoru po směru jízdy busu ke křižovatce, přejdete Jičínskou, po které jste přijeli a buď se můžete dát doleva k protějšímu vstupu do metra na Jičínské a nebo přímo v před k vstupu do podchodu na Vinohradské a pak vlevo k vestibulu stanice a doprava do vstupu do metra.

Okolí stanice si můžete prohlédnout na mapy.cz


Je zde možné přestoupit na autobusy a tramvaje:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *